SAMSUNG Galaxy S20 FE

SAMSUNG Galaxy S20FE

Cihaz betimlemesi:

Cihaz arkası sert plastikten oluşmaktadır. Cihaz altında type-c girişi bulunmaktadır. Sağ tarafında ses açma ve kısma, güç tuşları konumlandırılmıştır. Arka tarafında sağ köşede konumlandırılan üç adet kamera adası bulunmaktadır. Cihaz önyüzü tamamen ekrandan oluşmaktadır. Ekranın üst ortasında bir adet ön kamera deliği konumlandırılmıştır. S20 FE iki adet hoparlör çıkışı yeralmaktadır.

Cihaz erişilebilirlik özellikleri

Cihaz erişilebilirlik özellikleri üç farklı engel grubuna hitap edecek şekilde yapılandırılmıştır.
*Görme engelliler için Galaxy TalkBack, Bixby ile renk, nesne, metin ve barkod tanıma özellikleri, NFC destekli nesne etiketleme özelliği.
*İşitme engelliler için yapay zeka destekli bebek ağlama ve kapı zili sesi tanıma özellikleri.
*Bedensel engelliler için dokunma hassasiyet ve erişilebilirlik menüsü özellikleri bulunmaktadır.

Arayüz erişilebilirliği

One UI arayüzü ile ekran okuyucu uyumluluğu yeterli düzeydedir. Simge taşıma, klasör oluşturma, simge kaldırma ve bir simgeye basılı tutup uygulamaya özel eylemlere erişim sağlama mümkün kılınmıştır. Bildirim alanı simgelerine erişim ve iki parmakla bildirim alanından hızlı ayarlara erişim kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Genel değerlendirme

SAMSUNG Galaxy S20 FE Android 11 ile çoklu parmak hareketlerini destekleyen bir altyapıda gelmektedir. One UI arayüzü ile ekran okuma yazılımı kullanımı yeterli düzeydedir. Uygulama simgelerini ister uygulama simgesi altında görüntületebilirsiniz ister ayrı ayrı masaüstü ekranlarına yayılmasını sağlayabilirsiniz. Ses çıkışı ve ekran okuyucu sesinin duyulmasının yeterli düzeyde olduğunu söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir