EKRAN OKUYUCU İLE GALAXY STORE DENEYİMİ

EKRAN OKUYUCU İLE SAMSUNG GALAXY STORE KULLANIMI

Android işletim sistemleriyle birlikte gelen ekran okuyucu altyapısı ile birçok uygulamayı görme engelli kullanıcıların kullanabilmesi mümkün kılınıyor. Bu bağlamda SAMSUNG marka bir mobil telefona sahipseniz, telefonla birlikte gelen uygulamalarıda erişilebilir şekilde deneyimlemeniz mümkün.

Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız Galaxy Store uygulamasının ekran okuyucularla nasıl kullanabileceğimize bir bakıyor olacağız.

Genel arayüz özellikleri ve ekran okuyucu etkileşimi

Galaxy Store uygulamasına baktığımızda en altta sekmeli bir düzende oyunlar, uygulamalar ve menü alanlarına erişebileceğimizi görüyoruz. Her sekme için ekran okuyucu sesli geribildirimi mevcut ve hangi sekmedeysek o sekmenin seçili olma veya olmama durumunu takip edebiliyoruz.

Ekranın en üstte soldan, sağa düzende etkinlikler ve ara düğmeleri ekran okuyucu tarafından seslendiriliyor. Bununla birlikte aktif olan sekme ile ilgili uygulama ve oyun içeriklerine de erişimimiz bulunuyor.

Etkin sekmede sizin için seçilenler, editörün seçtikleri gibi bölümlerde hangi alanı etkin hale getirdiysek erişilebilir şekilde ekran okuyucu ile dinleyebilmemiz mümkün kılınıyor.

Dilediğimiz bir uygulamanın ayrıntısına baktığımızda ise, hem detaylara erişimimiz hem de en altta tam ortaya denk gelecek şekilde yükle düğmeside ekran okuyucu ile etkileşime girilebilecek biçimde konumlanıyor.

Bu düğme değiştiğinde ise, anlık olarak seslendiriliyor.

En altta üçüncü sekmede bulunan menü alanında ise, güncellemelerin olup olmadığı, o anda indirilen uygulamaları takip etme, kuponlar ve kampanyalar başta olmak üzere ödeme yöntemleride ekran okuyucu ile kullanılabilen alanlar arasında yeralıyor.

Ödeme yöntemleri bölümünde ise kart bilgilerini değiştirmek, kaldırmak veya yeni bir kart bilgisi tanımlamak sade bir düzende ve web görünümünde ekran okuyucunun etkileşime girebilmesi ile kullanılabiliyor.

Genel değerlendirme

Bu yazıda sizlerle ekran okuyucu ile Galaxy Store erişimine ekran okuyucu penceresinden bakmaya çalıştım.

Görme engelli bireylere yönelik içeriklerimizi takibe almak için; Engelsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: