SAMSUNG Galaxy Watch 4 Üzerinde E.K.G. Ölçümü

Samsung Galaxy Watch 4 Üzerinde E.K.G. Çekme

Son dönemlerde akıllı saatlerin yükselişiyle birlikte sağlığımızı takip edebilmek mümkün hale geldi.Öyleki kalp atışlarımızın kontrolü, stres seviyemizin ölçümü ve kandaki oksijen seviyemizin takip edilmesi gibi birçok verimize hem saatimizin üzerinden hem de akıllı telefonumuzdan ulaşabildiğimiz detaylar arasında yeraldı.

Son gelinen noktada ise Apple Watch akıllı saatlerin son versiyonlarında bulunan ve artık Galaxy Watch 4 üzerinde de sunulan elektro kalp grafiğimizin takip edilebilirliği oldu.

İşte bu özellik keşfini dün akşam saatlerinde Galaxy Watch 4 Classic saatimde deneyimledim. Öncesinde ingilizce olarak ülkemizde kapalı olan fakat artık hem tansiyon hem de E.K.G. ölçümlerini yapabildiğimi gördüm. Tüm bu süreçleri gerçekleştirebilmem içi android telefonuma Samsung Health Monitor adlı uygulamayı kurdu ve benden 30 saniye boyunca ana ekran tuşuna işaret parmağımı hafifçe bastırmamı istedi ve işlem bitince de verileri telefondan görüntüleyebildim.

Şöyle, Samsung Health Monitor uygulamasını sizlere betimlemem gerekirse uygulamanın iki adet sekmesi var. İlk sekmesi tansiyon verilerini tutarken, ikincisi ise E.K.G. detaylarımıza bakabileceğimiz alan.

E.K.G. detaylarına baktığımız alan ise aynı zamanda hem tıbbi bir terimle ayrıntılarımıza hakim olduğumuz ve pdf olarak da yakınlarımızla paylaşabileceğimiz özellikleri içinde barındıran bir yapıya sahip.

Uzun süredir beklediğim E.K.G. ölçümüde artık saatime gelmiş oldu. Hemen minik bir hatırlatma yapayım ve bu verilerin tıbbi bir anlam ifade etmediğini de eklemiş olayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: