SAMSUNG Telefonlarda navigasyon çubuğu yapılandırması

SAMSUNG Telefonlarda Navigasyon Çubuğunu Yapılandırma

Android işletim sistemli birçok cihaz artık tamamen ekran tasarımı ile geliyor. Böyle bir durumda yazılımsal olarak karşımıza çıkan geri, anasayfa ve son uygulamalara erişim tuşlarını ihtiyaçlarımıza göre özelleştirebilmekde mümkün oluyor.

Bu özelleştirmeleri ihtiyacınıza göre tuşların sıralanışı bakımından, navigasyon alanındaki tuşların çift dokunma davranışı açısından ve tamamen tuşları kaldırıp parmak hareketleriyle düğmelerin işlevlerine erişim sağlama kapsamında yapılandırabiliyorsunuz.

Bu ayarlar modelden modele farklılık gösterse de kullandığım SAMSUNG Galaxy A73 cihazımda aşağıdaki gibi kişiselleştiriliyor;

  • Ayarlar uygulamasına giriş yapıyoruz.
  • Ayarlar içerisinde ekran ayarları altında navigasyon çubuğu ayarlarına gidiyoruz

Navigasyon çubuğu ayarları altında iki adet ayarla karşılaşıyoruz;

  • Tuşlar
  • Kaydırma hareketleriyle

Tuşlar:

Tuşlar ayarları içerisinde tuşların hangi sırada gösterileceğini yapılandırabiliyoruz. Kullanım alışkanlığınıza göre son uygulamalar, anasayfa ve geri tuşlarını farklı şekilde önceliklendirebilirsiniz.

Hareket:

Hareket ayarlarını seçili duruma getirdiğinizde iki parmakla ekranın ortasına doğru kaydırma hareketi ve ekranın kenarlarından iki parmakla kaydırma hareketleriyle son uygulamalara ve anasayfa veya geri gibi işlevleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sonuç olarak navigasyon çubuğunu tamamen kaldırıp tam bir ekran kaydırma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: